INERTA 300
Farba epoksydowo-fenolowa
- Produkt odporny chemicznie
- Produkt zabezpieczający przed korozją
- Produkt termoodporny
- Produkt odporny na zanurzenia
- Produkt odporny na wodę
- Produkt dwuskładnikowy
- Produkt odporny chemicznie
- Produkt zabezpieczający przed korozją
- Produkt termoodporny
- Produkt odporny na zanurzenia
- Produkt odporny na wodę
- Produkt dwuskładnikowy
INERTA 300 jest dwuskładnikową farbą epoksydowo-fenolową (nowolakową) o niskiej zawartości rozpuszczalnika.
Do stosowania w epoksydowym systemie powłokowym, wewnątrz stalowych zbiorników i basenów, np. zbiorniki do przechowywania pulpy papierowej a także w przemyśle chemicznym i oczyszczalniach ścieków. Jako powłoka zewnętrzna INERTA 300 zapewnia ochronę przed korozją pod izolacją (CUI) nawet w środowiskach o wysokich temperaturach i wilgotności oraz w warunkach cyklicznych zmian temperatury. Powłoka jest odporna na działanie wodnych roztworów większości chemikaliów jak również olejów. Wytrzymuje działanie wysokich temperatur do 200ºC, w warunkach suchych. Powłoki epoksydowe są podatne na kredowanie i „żółknięcie” pod wpływem ekspozycji zewnętrznej. Wpływa to na estetykę powłoki, ale nie na jej właściwości ochronne. Podwyższone temperatury mogą również prowadzić do zmian kolorów szczególnie w jaśniejszych odcieniach. System powłokowy INERTA 300, o grubości suchej powłoki 2 × 175 µm, spełnia wymagania normy NORSOK M-501, system 7C dla temperatur do 150°C (raport nr NO20585).
Karty Techniczne
Karty Charakterystyki
Przygotowanie powierzchni
Nakładanie
Warunki podczas nakładania
Przechowywanie
| Całkowita masa substancji stałych | abt. 1280 g/l |
|---|---|
| Lotne związki organiczne (LZO) | abt. 330 g/l |
| Lotne związki organiczne (LZO) | Około 188 g/l (ISO 11890-1:2024) |
| Czas przydatności do stosowania | 2 h (+23 °C) |
| Proporcja mieszania składników | 5:1 objętościowo (Komp. A : Komp. B) |
| Utwardzacz | Składnik B: INERTA 300 HARDENER |
| Połysk | Półpołysk |
| Zużycie praktyczne | Zależy od techniki nanoszenia, rodzaju powierzchni, strat w procesie natrysku itp. |
| Czas schnięcia - pyłosuchość | 1 h (ISO 9117-3:2010) |
| Czas schnięcia - suchość na dotyk | 3 h (ISO 9117-5:2012) |
| Czas schnięcia - pełne utwardzenie | 7 dni |
| Rozcieńczalnik | TEKNOSOLV 9506 |
| Rozcieńczalnik do mycia sprzętu | TEKNOSOLV 9506 lub TEKNOSOLV 9514. |
| Kolory | Czerwony, szary, czarny i biały. |
| Oznakowanie bezpieczeństwa | Patrz Karta Charakterystyki. |