TEKNOMASTIC COMBI 80 E
Farba epoksydowa o wysokiej zawartości części stałych
TEKNOMASTIC COMBI 80 E jest dwuskładnikowym, rozpuszczalnikowym podkładem epoksydowym o niskiej zawartości rozpuszczalników.
Zastosowanie: Przeznaczony do stosowania jako uniwersalna powłoka o wysokiej trwałości w powłokowych systemach epoksydowych, odpornych na działanie chemikaliów i ścieranie, zalecanych do nakładania na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo-ściernie. Może być także używany do gruntowania powierzchni z cynku, aluminium, blachy cienkowalcowanej, stali kwasoodpornej oraz jako międzywarstwa na podkłady epoksydowo-cynkowe i krzemianowo-cynkowe. Powłoka farby jest odporna na silne ścieranie, oleje, smary oraz rozpryski chemikaliów i rozpuszczalników. Farba nadaje się do malowania renowacyjnego powierzchni stalowych oczyszczonych do stopnia czystości przynajmniej St 2; inne metody przygotowania powierzchni opisano w sekcji Przygotowanie powierzchni. Farba spełnia wymagania normy ISO 12944-9:2018 - kategoria korozyjności CX dla obszarów narażonych na duże obciążenia oraz kategoria zanurzeniowa Im4 (certyfikat nr 250422).
Karty Techniczne
Karty Charakterystyki
Przygotowanie powierzchni
Nakładanie
Warunki podczas nakładania
Przechowywanie
Grunt do czasowej ochrony
| Całkowita masa substancji stałych | abt. 1400 g/l |
|---|---|
| Lotne związki organiczne (LZO) | abt. 210 g/l |
| Czas przydatności do stosowania | 2 h (+23 °C) |
| Proporcja mieszania składników | 4:1 objętościowo (Komp. A : Komp. B) |
| Utwardzacz | Składnik B: TEKNOMASTIC HARDENER 7588 |
| Połysk | Półpołysk |
| Zużycie praktyczne | Zależy od techniki nanoszenia, rodzaju powierzchni, strat w procesie natrysku itp. |
| Czas schnięcia - pyłosuchość | 2 h (ISO 9117-3:2010) |
| Czas schnięcia - suchość na dotyk | 6 h (ISO 9117-5:2012) |
| Czas schnięcia - pełne utwardzenie | 7 dni |
| Rozcieńczalnik | TEKNOSOLV 9506 |
| Rozcieńczalnik do mycia sprzętu | TEKNOSOLV 9506 |
| Kolory | Na zamówienie. |
| Oznakowanie bezpieczeństwa | Patrz Karta Charakterystyki. |
| Aprobaty i certyfikaty | CX dla obszarów o dużym obciążeniu; Im4 |