INERTA 165 GF
Farba epoksydowa
INERTA 165 GF to dwuskładnikowa farba na bazie żywicy epoksydowej zawierająca płatki szklane, charakteryzująca się doskonałą odpornością na korozję i obciążenia mechaniczne. Produkt ma bardzo niską zawartość rozpuszczalników i wykazuje doskonałą przyczepność do stali.
INERTA 165 GF sprawdza się dobrze na obiektach zanurzonych w wodzie lub zakopanych w ziemi, np. śluzach, rurociągach elektrowni wodnych. Szczególnie zalecana do miejsc narażonych na intensywne zużycie lub ścieranie, takich jak strefy rozbryzgowe konstrukcji morskich w energetyce wiatrowej oraz przemyśle naftowym i gazowym, a także inne konstrukcje narażone na działanie piasku, kamieni, lodu itp. INERTA 165 GF może być nakładana bezpośrednio na powierzchnie metalowe o grubości suchej powłoki 500 – 1000 µm w jednej warstwie . System powłokowy INERTA 165 GF, o grubości suchej powłoki 2 × 500 µm, spełnia wymagania normy NORSOK M-501:2022 (wydanie 7), system 7A (raport nr NO250425) oraz ISO 24 656, kategoria V.
Karty Techniczne
Karty Charakterystyki
Przygotowanie powierzchni
Nakładanie
Warunki podczas nakładania
Przechowywanie
Metody aplikacji
| Zawartość substancji stałych | abt. 92 % obj. |
|---|---|
| Całkowita masa substancji stałych | abt. 1210 g/l |
| Lotne związki organiczne (LZO) | abt. 75 g/l |
| Czas przydatności do stosowania | 30 min. (+23 °C) |
| Proporcja mieszania składników | 2:1 objętościowo (Komp. A : Komp. B) |
| Utwardzacz | Składnik B: INERTA 165-02 HARDENER |
| Połysk | Połysk |
| Zużycie praktyczne | Zależy od techniki nanoszenia, rodzaju powierzchni, strat w procesie natrysku itp. |
| Czas schnięcia - pyłosuchość | 3,5 h (ISO 9117-3:2010) |
| Czas schnięcia - suchość na dotyk | 5,5 h (ISO 9117-5:2012) |
| Czas schnięcia - całkowicie sucha | 10 h (ISO 9117-1:2009) |
| Czas schnięcia - pełne utwardzenie | 7 dni |
| Rozcieńczalnik | TEKNOSOLV 9514 |
| Rozcieńczalnik do mycia sprzętu | TEKNOSOLV 9506 lub TEKNOSOLV 9514. |
| Kolory | Jasnoszary. Inne kolory na zamówienie. |
| Oznakowanie bezpieczeństwa | Patrz Karta Charakterystyki. |
| Aprobaty i certyfikaty | NORSOK M-501 |