TEKNOCRAFT ISOPRIMER 9310-00
- 2-komponenttinen
- Liuotinohenteinen
- Lakka
- Pohjamaali
- 2-komponenttinen
- Liuotinohenteinen
- Lakka
- Pohjamaali
Pinnan esikäsittely
Alusta on puhdistettava perusteellisesti ja sen on oltava kuiva, rasvaton ja öljytön.
Maalin poisto Hionta, pinnoitteen poisto
Käsittelyohje
Sekoita tai ravista tuotetta huolellisesti usean minuutin ajan ennen jokaista käyttökertaa, tarvittaessa koneellisesti.
Käsittelyolosuhteet
Optimaalinen ympäristön ja tuotteen lämpötila: 15–25 °C. Älä käsittele alle +10 °C:een lämpötilassa.
Varastointi
Varastointilämpötila on +5 °C - +30 °C.
| Haihtuvat orgaaniset aineet (VOC) | n. 545 g/l |
|---|---|
| Käyttöaika | 9 h (+23 °C) |
| Kovete | Comp. B: TEKNOCRAFT HARDENER 9910-99 |
| Tiheys | n. 0,99 g/ml |
| Mixing ratio by weight | 2:1 |
| Ohenne | TEKNOCRAFT THINNER FAST 9820-98, TEKNOCRAFT THINNER MEDIUM 9830-98, TEKNOCRAFT THINNER SLOW 9840-98. |
| Välineiden pesu | Työvälineet pestään välittömästi käytön jälkeen. |
| Värisävyt | Väritön. |
| Varoitusmerkintä | Katso käyttöturvallisuustiedote. |