TEKNOCRAFT FILLER 9210-00
- 2-komponent
- Opløsningsmiddelbaseret
- Spartel
- 2-komponent
- Opløsningsmiddelbaseret
- Spartel
Forbehandling
Alle underlag skal være helt rene, tørre og fri for fedt og olie.
Fjernelse af maling: Slibning, afsyring
Påføring
Omrør eller ryst, evt. med maskine, flere minutter før brug.
Påføringsforhold
Optimal omgivelses- og produkttemperatur: 15-25°C. Må ikke forarbejdes under +10°C.
Opbevaring
Opbevaringstemperatur er +5 °C - +30 °C. Opbevaring skal ske i tætsluttende emballage.
| Flygtige organiske stoffer (VOC) | ca. 501 g/l |
|---|---|
| Pot-life | 3 h (+23 °C) |
| Hærder | Komp. B: TEKNOCRAFT HARDENER 9940-99 |
| Massefylde | ca. 1,4 g/ml |
| Blandingsforhold, vægtprocent | 10:1 |
| Fortynder | TEKNOCRAFT THINNER FAST 9820-98, TEKNOCRAFT THINNER MEDIUM 9830-98, TEKNOCRAFT THINNER SLOW 9840-98. |
| Rengøring | Udstyret rengøres straks efter anvendelse. |
| Nuancer | Hvid. |
| Sikkerhedsmærkning | Se sikkerhedsdatablad. |