TEKNOCRAFT CLEAR 9520-95
- 2-komponent
- Opløsningsmiddelbaseret
- Klar
- 2-komponent
- Opløsningsmiddelbaseret
- Klar
Forbehandling
Alle underlag skal være helt rene, tørre og fri for fedt og olie.
Fjernelse af maling: Slibning, afsyring
Påføring
Omrør eller ryst, evt. med maskine, flere minutter før brug.
Påføringsforhold
Optimal omgivelses- og produkttemperatur: 15-25°C. Må ikke forarbejdes under +10°C. Den ideelle luftfugtighed er 50-60%.
Opbevaring
Opbevaringstemperatur er +5 °C - +30 °C. Opbevaring skal ske i tætsluttende emballage.
| Flygtige organiske stoffer (VOC) | ca. 503 g/l |
|---|---|
| Pot-life | 3-4 h (+23 °C) |
| Blandingsforhold | 2:1 by volume (comp. A : comp. B) |
| Hærder | Komp. B: TEKNOCRAFT HARDENER 9940-99 |
| Massefylde | ca. 0,98 g/ml |
| Fortynder | TEKNOCRAFT THINNER FAST 9820-98, TEKNOCRAFT THINNER MEDIUM 9830-98, TEKNOCRAFT THINNER SLOW 9840-98. |
| Rengøring | Udstyret rengøres straks efter anvendelse. |
| Nuancer | Farveløs. |
| Sikkerhedsmærkning | Se sikkerhedsdatablad. |