TEKNOCRAFT CLEAR 9520-95
- 2-komponenttinen
- Liuotinohenteinen
- Lakka
- 2-komponenttinen
- Liuotinohenteinen
- Lakka
Pinnan esikäsittely
Alusta on puhdistettava perusteellisesti ja sen on oltava kuiva, rasvaton ja öljytön.
Maalin poisto Hionta, pinnoitteen poisto
Käsittelyohje
Sekoita tai ravista tuotetta huolellisesti usean minuutin ajan ennen jokaista käyttökertaa, tarvittaessa koneellisesti.
Käsittelyolosuhteet
Optimaalinen ympäristön ja tuotteen lämpötila: 15–25 °C. Älä käsittele alle +10 °C:een lämpötilassa. Ihanteellinen ilman kosteus 50–60 %.
Varastointi
Varastointilämpötila on +5 °C - +30 °C. Varastoitava tiiviisti suljetussa astiassa.
| Haihtuvat orgaaniset aineet (VOC) | n. 503 g/l |
|---|---|
| Käyttöaika | 3-4 h (+23 °C) |
| Sekoitussuhde | 2:1 tilavuusosaa (comp. A : comp. B) |
| Kovete | Comp. B: TEKNOCRAFT HARDENER 9940-99 |
| Tiheys | n. 0,98 g/ml |
| Ohenne | TEKNOCRAFT THINNER FAST 9820-98, TEKNOCRAFT THINNER MEDIUM 9830-98, TEKNOCRAFT THINNER SLOW 9840-98. |
| Välineiden pesu | Työvälineet pestään välittömästi käytön jälkeen. |
| Värisävyt | Väritön. |
| Varoitusmerkintä | Katso käyttöturvallisuustiedote. |