ACRYL PU SPRITZLACK 2165-15
- 1-komponenttinen
- Vesiohenteinen
- Pintamaali
- 1-komponenttinen
- Vesiohenteinen
- Pintamaali
Käyttöturvallisuustiedote
Pinnan esikäsittely
Puupinnalla ei saa olla puupölyä tai muita epäpuhtauksia. Puun kosteuden tulee olla noin 13 %, ei yli 15 %. Esikäsittely vaaditaan puualustoille, jotka eivät vastaa kestävyysluokkaa 3, EN 350: 2016.
Teknoksella on valikoima puunsuojatuotteita, jotka täyttävät standardin EN 599-1 vaatimukset. Ota yhteyttä Teknokseen saadaksesi lisätietoja.
Käsittelyolosuhteet
Sekoita huolellisesti ennen käyttöä.
Levityksen aikana lämpötilan on oltava 15 °C ja 40 °C:een välillä, ja ilman suhteellisen kosteuden alle 80 %.
Märkäkalvonpaksuus:2 x 200 g/m² tai 1x 400 g/m².
Varastointi
Tuote on säilytettävä yli +5 °C - +30 °C:n lämpötilassa. Varastointiaika avaamattomassa pakkauksessa: katso parasta ennen -päiväys etiketistä. Pakkaukset tulee sulkea huolellisesti käytön jälkeen.
| Haihtuvat orgaaniset aineet (VOC) | n. 26 g/l |
|---|---|
| Kiilto | Puolihimmeä |
| Teoreettinen riittoisuus | 400 g/m² |
| Tiheys | n. 1,29 g/ml |
| Välineiden pesu | Työvälineet pestään välittömästi käytön jälkeen vedellä. |
| Värisävyt | Saatavilla kaikissa RAL- ja NCS-S-sävyissä tai tilauksenne mukaisesti. |
| Pakkauskoot | 6, 20 ja 60 kg |
| Varoitusmerkintä | Katso käyttöturvallisuustiedote. |