Yhteystiedot

Teollisuusmaalien tilaukset:

tilaus@teknos.fi   |   puh. 09 5060 9530   |   fax. 09 5060 9501

Metallimaalit

Kari Sandberg
myyntijohtaja
puh. 0400 896 522
kari.sandberg@teknos.fi

Lea Karilahti
osastosihteeri
puh. 046 851 4370
lea.karilahti@teknos.fi

Jyrki Sandberg
myyntipäällikkö
puh. 0400 410 465
jyrki.sandberg@teknos.fi

Krister Wessman
avainasiakaspäällikkö
puh. 0400 805 705
krister.wessman@teknos.fi

Petri Erola
puh. 0400 805 704
petri.erola@teknos.fi

Markku Uusitalo
puh. 0400 896 506
markku.uusitalo@teknos.fi

Pekka Virolainen
puh. 0400 805 701
Pekka Virolainen

Jan Åkerlund
puh. 040 556 5269
jan.akerlund@teknos.fi

Mikael Nurminen
puh. 040 592 5257
mikael.nurminen@teknos.fi

Puuteollisuusmaalit

Petri Laurila
myyntijohtaja
puh. 0400 903 084
petri.laurila@teknos.fi

Ilkka Isoaho
avainasiakaspäällikkö (Pohjois-Suomi)
puh. 040 567 4062
ilkka.isoaho@teknos.fi

Jussi Tapola
aluemyyntipäällikkö (Etelä-Suomi)
puh. 046 851 0998
jussi.tapola@teknos.fi

Juuso Nieminen
aluemyyntipäällikkö (Länsi-Suomi)
puh. 043 850 0867
juuso.nieminen@teknos.fi

Markku Blommendahl
business support manager
puh. 040 838 9319
markku.blommendahl@teknos.fi

Hanna Paavilainen
markkinointi ja tekninen tuki
puh. 0400 375 904
hanna.paavilainen@teknos.fi

Jauhemaalit

Pekka Paronen
liiketoimintayksikön johtaja
puh. 0400 484 625
pekka.paronen@teknos.fi

Harry Kouri
myyntipäällikkö
puh. 040 563 0235
harry.kouri@teknos.fi

Tero Lahti
myynti-insinööri
puh. 040 358 8890
tero.lahti@teknos.fi

Niko Skytten
myynti-insinööri
puh. 043 850 0215
niko.skytten@teknos.fi

Teknomix

Teknomix-sävypalvelu
puh. 09 5060 9580
savypalvelu@teknos.fi

Teknomix-konehuolto
puh. 09 5060 9590
teknomixhuolto@teknos.fi

Tiemerkintämaalit

Krister Wessman
puh. 0400 805 705
krister.wessman@teknos.fi

Lattiatuotteet

Markku Uusitalo
puh. 0400 896 506
markku.uusitalo@teknos.fi

Vienti

Lassi Tirkkonen
Group Senior Vice President, Metal paints & coatings
lassi.tirkkonen@teknos.fi

Minna Aroniitty
Assistant to Segment Director, Metal paints & coatings
Tel. +358 9 5060 9208, Mobile +358 40 764 7690
minna.aroniitty@teknos.fi

Pekka Paronen
SBU Director, Powder coatings
Mobile +358 400 484 625
pekka.paronen@teknos.fi

Ville Tuominen
SBU Director, Wet paints & coatings
Mobile +358 40 529 7209
ville.tuominen@teknos.fi

Timo Mäkinen
Export Manager
General industry / Heavy duty / Industrial wood / Architechtural coatings
Czech, Estonia, India, Latvia, Lithuania, Slovenia & former Yugoslavian countries
Tel. +358 40 588 0948
timo.makinen@teknos.fi

Tuija Heikkinen
Export Manager
Powder coatings
Russia, Belarus, Ukraine
Tel. +358 9 5060 9210, Mobile +358 40 552 6595
tuija.heikkinen@teknos.fi

Petri Laurila
IW Sales Director
Industrial wood
Finland, Russia, Belarus
Tel. +358 9 5060 9260, Mobile +358 400 903 084
petri.laurila@teknos.fi

Markku Blommendahl
Business Support Manager
Industrial wood
The Baltic countries
Tel. +358 9 5060 0302, Mobile +358 40 838 9319
markku.blommendahl@teknos.fi

Tomi Kontunen
Sales Engineer
Architectural coatings / General industry / Powder coatings
The Baltic countries
Tel. +358 9 5060 9355, Mobile +358 400 299 456
tomi.kontunen@teknos.fi

Janne Naarmala
Export Manager
General industry / Architectural coatings
Belarus, Romania, Ukraine
Mobile +358 40 840 2654
janne.naarmala@teknos.fi

Tuomas Aspiala
Sales Manager, Novelty coatings
Mobile +358 400 869 329
tuomas.aspiala@teknos.fi

Sameli Hakola
Sales Manager, Project sales
Ireland
Mobile +358 44 231 6184
sameli.hakola@teknos.fi

Camilla Laajanen
Manager, Group export
Tel. +358 9 5060 9291
camilla.laajanen@teknos.fi

Maija Kopra
Export Assistant
Belarus, Russia, Ukraine
Tel. +358 9 5060 9339
maija.kopra@teknos.fi

Tarja Närhi
Export Assistant
Estonia, India, Ireland, Poland, Turkey
Tel. +358 9 5060 9202
tarja.narhi@teknos.fi

Vilma Rautakorpi
Export Assistant
Belarus, Lithuania, Russia
Tel. +358 9 5060 9253
vilma.rautakorpi@teknos.fi

Kirsi Saarinen
Export Assistant
China, Ireland, Latvia, Norway
Tel. +358 9 5060 9344
kirsi.saarinen@teknos.fi

Viktoria Kuts
Export Assistant
Denmark, Germany, Hungary, Kazahkstan, Romania, Slovenia, Sweden, UK
Tel. +358 9 5060 9275
viktoria.kuts@teknos.fi