Puulle parasta pintakäsittelyä

Ratkaisut puuteollisuuteen

Tehokasta suojaa ja kestävää pintaa 

Me Teknoksella uskomme, että tuotteillamme saavutetaan pitkä ja huoltovapaa käyttöikä valitsemalla kohteelle paras mahdollinen pintakäsittely. Tuotteemme on kehitetty asiakkaiden tarpeisiin pinnalaatua, esteettisyyttä ja kestävyyttä ajatellen. Erittäin tärkeää on myös pintakäsittelyprosessin helppous ja kustannustehokkuus.

Kattavaa palvelua lähellä asiakasta

Emme tarjoa pelkästään tuotteita – me tarjoamme ratkaisuja. Koska kaikki asiakkaamme ovat ainutlaatuisia, puuteollisuuden ratkaisumme ovat yksilöllisesti räätälöityjä. Tuotteemme soveltuvat niin havupuulle, lehtipuulle kuin levytuotteillekin. Levitysmenetelminä voidaan käyttää esimerkiksi ruisku- ja vakuumimaalausta, harjakonetta tai kastomaalausta. Lisäksi meillä on käytössämme kattavat sävytysjärjestelmät.

Tilaa Painting Wood News

Puuteollisuuden tuotteet

Lataa esite

Puupintojen palosuojaus

 LATAA ESITE

Kuultosävyt teollisuuteen

Lataa värikartta

Puuteollisuuden yleisesite

LATAA ESITE

Showroom

Tutustu teollisuusasiakkaidemme menestystarinoihin ja näyttäviin referenssikohteisiin.


LUE ARTIKKELEITA

Katso referenssivideo

Yhteystiedot ja tekninen palvelu

Ota yhteyttä

Teknoksen puuteollisuuden myyntitiimi palveluksessasi.

Avainasiakaspäällikkö (Pohjois-Suomi)

Ilkka Isoaho
puh. 040 567 4062
ilkka.isoaho@teknos.fi

Aluemyyntipäällikkö (Länsi-Suomi)

Juuso Nieminen
puh. 043 850 0867
juuso.nieminen@teknos.fi

Aluemyyntipäällikkö (Etelä-Suomi)

Jussi Tapola
puh. 046 851 0998
jussi.tapola@teknos.fi

Myyntijohtaja

 Petri Laurila
puh. 0400 903 084
petri.laurila@teknos.fi

Business Support Manager

Markku Blommendahl
puh. 040 838 9319
markku.blommendahl@teknos.fi

Markkinointi ja tekninen tuki

Hanna Paavilainen
puh. 0400 375 904
hanna.paavilainen@teknos.fi

Messut ja tapahtumat

 

Jyväskylä, 6.-8.9. 2017

Suomen tärkein puuteollisuuden messutapahtuma, Puumessut järjestetään jälleen Jyväskylän Paviljongissa! Teknos löytyy osastolta B-210

Lue lisää

Nürnberg, 21.-24. maaliskuuta 2018 

Tuoteinnovaatioita ikkuna-, ovi- ja julkisivuteollisuuden aloilta.

Lue lisää